Олена Борисова: «Жінка має бути красивою і модною – в першу чергу для себе самої»

Олена Борисова керує «Сім’єю ресторанів Борисова» і власною родиною. Ексклюзивно для проекту #personoftheweek від ТЦ Globus Олена розповіла про те, як вдається підтримувати свій стиль сучасній діловій жінці. 

Про ТЦ Globus

Я щодня приходжу в наш ресторан «Остання барикада» і, відповідно, буваю в ТЦ Globus. Ми не випадково вибрали це місце для ресторану: воно розташоване в самому центрі міста, в центрі країни, тут у нас хороші «сусіди» і приємна атмосфера.

З магазинів найчастіше заходжу до МАС, BROCARD. Тут представлена хороша лінійка, можна купити те, що треба жінці, швидко і зручно – в центрі міста. Подобається бренд Tommy Hilfiger: у них була дуже крута минула колекція, з морськими мотивами. А я – одеситка, тому вона мені дуже сподобалася. Як любителька класики і деніму – поважаю Levi’s, завдяки якому з’явилися перші джинси. Для мене цей бренд і нині – взірець якісного деніму.

Подобається магазин Гармонія, в якому продаються українські товари: скатертини, серветки, вишивка. У нас із чоловіком зараз глобально відбувається етап українізації – і ресторанів, і способу життя в цілому. Тому звертаю увагу на магазини з українським асортиментом: такі речі дають краще відчути культуру і гармонізують цінності.

Про шопінг

Я ділова жінка і не можу собі дозволити гаяти час на прогулянки по магазинах. Онлайн не купую, тому що краще один раз побачити своїми очима, ніж 10 разів на фотографіях. А походити по магазинах виходить в основному в поїздках.

Як у багатьох ділових жінок, у мене є персональний шопер, який допомагає поповнювати гардероб відповідно до стилю, стежити за тенденціями і новинками. Це професіонал, і він добре розуміє мій стиль і спосіб життя.

Я фінансист – людина системна, організована і раціональна. І мій підхід до покупок – такий самий. Перш ніж щось купити, подумаю, чи справді воно мені потрібне, чи підійде до мого гардеробу, до тих речей, які вже є, до взуття – якщо йдеться про сукню, наприклад.

Про свій стиль

Оскільки я щодня на людях, у ресторанах, мені важливо мати красивий вигляд та почуватися комфортно. У вихідні можу вдягнути спортивний костюм, кеди, порвані джинси, білу футболку і шкіряну куртку. Але у будні я ношу взуття на підборах, красиві сукні, прикраси.

Якщо говорити в цілому, мій стиль – це класика. Не можу сказати, що це сувора класика, радше «класичний мікс». Наприклад, якщо я надягаю піджак Chanel, то можу надіти до нього джинси. Наскільки дозволяє час, стежу за модою: читаю журнали Harper’s Bazaar, Vogue, французькі й італійські видання. Мені подобаються сучасні модні бренди, такі як Isabel Marant і №21, наприклад.

Дуже люблю українських дизайнерів, з багатьма з них товаришую. Зараз 50 відсотків мого гардеробу – це одяг українських брендів. Наші дизайнери стали робити речі дуже високого рівня, й вони продаються по всьому світу. Я ношу їх з гордістю і вдячністю.

Про взуття

Я люблю хороше взуття і в мене його багато. Раніше звертала увагу тільки на зовнішній вигляд, могла купити вподобані туфлі на розмір менше або більше, тому що це був останній розмір. І в мене було багато взуття, яке просто стояло і я не могла його носити. Тепер вже не роблю таких помилок – купую те, що відповідає розміру і моді. Взуття має бути зручним!

З «особливих» речей у гардеробі є замшеві черевики якогось італійського дизайнера, в яких я познайомилася з моїм чоловіком. Це було в Австрії, у гастротурі. На мені була шкіряна куртка, шкіряні брюки і ці черевики. І Діма подумав, що я рокерша. А я так одягнулася просто тому, що була глибока осінь і було прохолодно. Відтоді зберігаю ці черевики як «пам’ять» про наше перше знайомство.

А ось іще забавна й повчальна для модниць історія: у мене є велика колекція лабутенів, які я купувала років п’ять тому. А тепер, після всім відомої пісні Шнурова, я, на жаль, не можу їх носити. Тому я їх роздаю, роздаровую знайомим.

5 речей у гардеробі кожної жінки

1) Біла футболка, на зразок тієї, яку ми сьогодні підібрали в Levi’s.

2) Біла сорочка нейтрального крою.

3) Спідниця-олівець.

4) Сумка Chanel 2.55. Це легендарна річ 1955 року: класика, яку я можу передати своїй дочці. Її навіть можна розглядати як вкладення, тому що з роками вона ще дорожчатиме.

5) Піджак Chanel – це універсальна річ “під усе” й “на всі часи”.

Поради читачам

Як мовляла моя одеська бабуся: «Дорогою у жінки має бути сумка і взуття. Сукню можемо пошити й самі». Я б іще додала сюди – дорогу красиву білизну.

Жінка має бути красивою і модною в першу чергу для себе самої. Це дає відчуття сили і незалежності. А ще вона обов’язково має бути у доброму гуморі і завжди усміхатися, незалежно від того, чи спала вона цієї ночі і скільки у неї дітей.

Дякуємо за допомогу у проведенні зйомки магазинам Levi’s, Tommy Hilfiger та ресторану «Остання Барикада».