Виставка ”Софія Київська – 1000 літній символ державності України” в ТЦ GLOBUS

в ТЦ GLOBUS відбудеться виставка ”Софія Київська – 1000 літній символ державності України” в  GLOBUS 2 на 1 поверсі.

Відкриття планується на 1 березня.

«Софія Київська – 1000‑літній символ державності України». На 26 cтендах експоновано яскраві ілюстрації з текстовими довідками, що показують Софію Київську в новому ракурсі. Виставка розповідає про Софійський собор як про живого й достовірного свідка тисячолітньої давності існування Української держави на теренах Європи. На конкретних прикладах архітектурних особливостей Софії, її мозаїк і фресок, написів-графіті показано, що Софія Київська є пам’яткою богатирської доби в історії Русі-України. Побудована в 1011–1018 р. за правління київських князів Володимира і Ярослава, відроджена та національно опоряджена в добу Гетьманщини, вона відобразила в собі європейський вибір народу України. Утілені в ній із часів Володимира християнство, державність і тризуб склали засадничі ознаки національної ідентичності України.

Виставку створено завдяки меценатській підтримці благодійного фонду «Щира Надія» і адвоката Владислава Новікова.

Ініціаторка виставки генеральна директорка заповідника, дійсна членкиня Української академії архітектури Неля Куковальська.

Авторка концепції виставки, змісту її текстів та ілюстративного ряду завідувачка науково-дослідного відділу «Інститут “Свята Софія”» докторка історичних наук, професорка Надія Нікітенко.

Дизайн, макет, підбір ілюстрацій та редагування: Михайло Панченко, Олег Переверзов, Мирослава Тарахан.

Переклад англійською: Наталія Тимошенко, Сергій Божко.